Assassin’s Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri [⭐️TIKLA GÖR]

By Artı Dokuz

2020 yılına damga vuran oyunlardan biri olan Assassin’s Creed Valhalla’nın PC versiyonu için gerekli sistem gereksinimleriyle ilgili detaylı bilgiye bu sayfa üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Artı Dokuz olarak öncelikli amacımız oyun severlerin ihtiyacı olan bilgileri en doğru şekilde sunmaktır. Bu sayfamız da Assassin’s Creed Valhalla oyunu için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri bilgilerini içermektedir.

Assassin’s Creed serisinin en son çıkan oyunu olan ” Assassin’s Creed Valhalla ” oyun sektörüne damga vurmuş ve milyonlarca kişi tarafından çıktığı gün oynanmaya başlanmıştır. Peki Assassin’s Creed Valhalla oyununu bilgisayarınız kaldırır mı? kasmadan oynayabilir miyim? sorularının cevabı ve  sistem gereksinimleri nelerdir?

assassins-creed-valhalla-sistem-gereksinimleri

Assassin’s Creed Valhalla Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHz / Intel i5 – 4660 – 3.2 GHz
 • Ekran Kartı: AMD R9 380 – 4 GB / Nvidia GeForce GTX 960 4 GB
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 50 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 64 bit

Ubisoft’un 2020 yılına damga vuran oyunlarından biri olan Assassin’s Creed Valhalla’nın minimum sistem gereksinimleri yukarıdaki gibidir. Assassin’s Creed Valhalla oyununu 1080 çözünürlükte, düşük ayarlarda ve en az 30 FPS alabilmek için bilgisayarınızın ihtiyacı olan özellikler yukarıdaki gibi olmalıdır.

Sizlerde Assassin’s Creed Valhalla oyununu kasmadan, donmadan ya da herhangi bir sorun yaşamadan oynamak istiyorsanız en az yukarıdaki özellikleri karşılayabilecek bir bilgisayara sahip olmanız gerekir.

Assassin’s Creed Valhalla Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 – 3.2 GHz / Intel i7 – 4790 – 3.6 GHz
 • Ekran Kartı: AMD RX 570 – 6 GB / Nvidia GeForce GTX 1060 – 6 GB
 • RAM: 8 GB
 • Depolama: 50 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 / 64 bit

Yukarıda yer alan sistem gereksinimleri Ubisoft tarafından açıklanan önerilen sistem gereksinimleridir. Assassin’s Creed Valhalla oyununu 1080 çözünürlük, yüksek ayarlar ve minimum 30 FPS oynamak istiyorsanız yukarıdaki özelliklerde bir bilgisayara sahip olmanız gerekir. Tabii ki bu özellikteki bilgisayarın diğer bileşenleri de önemlidir. Bu özellikler tamamen Ubisoft tarafından açıklanan ” Assassin’s Creed Valhalla önerilen sistem gereksinimleri ” özellikleridir.

Assassin’s Creed Valhalla Hakkında

 • Çıkış Tarihi: 10 Kasım 2020
 • Oyun Motoru: AnvilNext 2.0
 • Geliştirici Firma: Ubisoft Montreal
 • Oyun Serisi: Assassin’s Creed
 • Yayıncı Platform: Ubisoft
 • Oyun Platformları: PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, PlayStation 4, Xbox One, Stadia, Microsoft Windows

Ubisoft tarafından geliştirilen ve Assassin’s Creed serisinin en son çıkan oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla 10 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Piyasaya çıktığı gün milyonlarca kişi tarafından satın alınmıştır.

Başarılı bir oyun serisi olan Assassin’s Creed genel olarak bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Milyonlarca oyuncusu bulunan Assassin’s Creed serisinin 2020 yılında çıkan oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla tüm serinin yirmi ikinci oyunu olarak belirtilmiştir.

ArtıDokuz.Com ekibi olarak Assassin’s Creed Valhalla bilgisayarım kaldırır mı? Assassin’s Creed Valhalla kasar mı? Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimleri nelerdir? sorularının cevabını bu yazımızda sizlere sunmaya çalıştık. Oyun dünyasından daha fazla haber için sitemizi takip edebilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla bilgisayarım kaldırır mı?

AC: Valhalla oyunu için yeterli bir bilgisayara sahip olup olmadığınızı öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. AC: Valhalla'yı sorunsuz oynayabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekmektedir.

Assassin's Creed Valhalla kaç gb yer kaplıyor?

Assassin's Creed Valhalla oyunu için Ubisoft tarafından belirtilen minimum depolama alanı 50 GB olarak bilinmektedir. Bilgisayarınızda 50 GB ve üzeri bir alan varsa sorunsuz şekilde Assassin's Creed Valhalla yükleyebilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla kaç fps alırım?

Assassin's Creed Valhalla oynarken kaç FPS alacağınız tamamen bilgisayarınızın teknik özelliklerine bağlıdır. Ortalama 30-40 FPS almak istiyorsanız minimum sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayarınız olmalıdır.

Yorum yapın