Metin2'de Madencilik

Lonca

Kayıtlı Üye
Madencilik oyundaki en önemli para kasma yöntemlerinden biridir ancak bir o kadar da sıkıcıdır ve sabır ister eğer hemen sıkılabilen biriyseniz bu işe hiç girmeyin ve diğer yöntemleri deneyin ancak sabırlıysanız okumaya devam. Madenciliğie başlamak için ilk önce 30 lv olmanız gerekiyor, 30 lv olduktan sonra 2.köyde ki Deokbae' den bir kazma alın. kazmayı aldıktan sonra en çok para eden ve en çok satılan madenleri kazmanız gerek, ancak bir kaç tane madenin dışında bazı madenler bazı server larda oldukça çok satılırken bazı server larda hiç satılmaz. Maden işine giremeden önce pazar pazar gezip hangilerinin daha çok ve ne kadar fiyattan satıldığını öğrenmeniz gerekir. Abanoz, elmas, cennetin gözyaşı, altın, bakır, gümüş en çok satılan madenlerdir ama dediğim gibi serverdan servera farklılık gösterebilir. Peki nasıl başlıycaksınız: Burda iki seçenek var altın, bakır, gümüş, farklı haritada, abanoz, cennetin gözyaşı, elmas farklı haritalarda çıkar. benim tavsiyem ilk başladığınızda bulma yöntemi daha kolay olan abanoz, cennet ve elması çıkarmanız. Bunun için ışınlayıcıdan Seungryong Vadisi' ne ışınlanmanız ve ordan Hwang Tapınağına gitmeniz.

Tapınağa girdiğinizde sağ üst köşedeki radarın bi ''+'' tuşu birde ''- '' tuşu var bunlardan ''-'' olana basın etrafınızdaki haritada büyüycektir eğer bulunduğunuz çeverede cevher varsa radarda yeşil renkte görünücekitr radardan oku o yeşilin üstüne götürdüğünüzde hangi cevher olduğu yazıcaktır. aradığınız ceherse gidip kazmaya başlayın. eğer aradığınız cevher haritada yoksa süreki ch değistirin. örnek: ch4 de ametis cevheri varken ch2 de en çok satılan elmas cevheri olabilir eğer siz ch değiştirmezseniz ch2 de ki elması kaçırmış olursunuz ve evet cehverlerin belli bir spawn olma süreleri vardır, bir süre sonra kaybolurlar bu yüzden aradığınız cevheri bulana kadar ch değiştirin. Cevherleri yeteri kadar çıkardınız ve artık satmak istiyosunuz o zaman yine karşınıza iki seçenek çıkıyo ya cehverleri cevher halinde satıcaksınız ya da işleyip satıcaksınız ben yeni başlayanlara cevher halinde satmayı öneriyorum. Cevher halinde satarsanız daha az paraya satarsınız ama daha az vakit ve emek harcamış olursunuz.

Ama ben emek harcamayı severi derseniz o zaman işlemek için + 0/1/2 herhangi bir metin taşına ve bir lonca cevher işleyicisine ihtiyacınız var, lonca cevher işleyicilerini 1. köyde bulabilirsiniz. Cevher işleyicisinin abanoz işleyicisi ve ya beyaz altın işleyicisi olmasının bi önemi yoktur istediğiniz cevheri istedğiniz işleyicide işleyebilirsiniz. Cevheri işlemek için işleyici sizden +0/1/2 olan herhangi bir metin taşı ve işlemek istediğiniz cevherden 100x tane ve 3k para istiycektir. Ancak aynı demircide iteme + basmak gibi bu işlemdede belli bir olasalık var ve seçtiğiniz taşla birlikte 100 tane cevheriniz yanabilir. İşlenmis cevherleri işlenmemiş olanlara göre daha pahalıya satarsınız ama dediğim gibi eğer oyunda yeniyseniz ben işlenmiş satmyı önermiyorum.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst