WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Nasıl Değiştirilir? [⭐️YENİ]

WhatsApp, akıllı cep telefonu sahiplerinin en fazla kullandığı ve telefonun olmazsa olmazları arasına giren bir uygulamadır. Kullanıcıların ücretsiz olarak birbirleri ile iletişim ve etkileşim kurabilmesini sağlamaktadır. Sunduğu ekstra özellikler ile birlikte kullanıcıların daha eğlenceli vakit geçirebilmesine olanak sunmaktadır.

Hayatın tüm alanında olduğu gibi WhatsApp kullanıcıları da bazı değişimler ve kişiselleştirmeler yapmak isteyebilmektedir. Bu doğrultuda uygulama içerisinde sunulan bazı özellikler ve ayarları kendi istekleri doğrultusunda değiştirebilmektedir. WhatsApp bildirim özelliği konusu da değişiklik yapılmak istenen özellikler arasındadır. Kullanıcılar bir mesaj ulaştığında gelen bildirimleri çeşitli biçimlerde değiştirmektedir. WhatsApp bildirim ışığı rengi değiştirme de bu işlemlerin arasında yer almaktadır.

WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Neden Değiştirilir?

Telefonun genel özelliklerini değiştirme ve kişiselleştirmenin etkisiyle birlikte kullanıcılar farklılık yaratmak isteyebilmektedir. Gelen mesajın hangi uygulama tarafından geldiğini belirleyebilmek için her uygulamaya farklı bir renk tanımlamak isteyebilmektedir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı WhatsApp bildirim ışığı rengi değiştirilmektedir.

whatsapp-bildirim-isigi

WhatsApp Bildirim Işığı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Bu işlem bazı cep telefonlarında ayarlar menüsü içerisinde yer alan bildirim ayarları bölümünden değiştirilebilse bile birçok telefonda bu işlem yapılamamaktadır. Bunun için izlenmesi gereken en sağlıklı adım uygulamanın kendi ayarları içerisinden değişim yapmaktır. WhatsApp uygulaması içerisinden aşağıdaki adımlar uygulanarak bu işlem gerçekleştirilebilir.

  • Öncelikle WhatsApp uygulamanızı açınız. Uygulamanın güncel olduğundan emin olunuz.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler içerisinden “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından “Bildirimler” seçeneğine tıklayınız.
  • Sayfayı biraz aşağı çekerek Mesajlar kategorisi içerisinde yer alan “Işık” seçeneğine tıklayınız.
  • Listelenen renk seçeneklerinden birini tercih ediniz.

İfade edilen basit uygulama adımlarını takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yeni bir mesaj geldiğinde uyguladığınız adımların doğrulunu kontrol edebilirsiniz. Bu özellik yalnızca bildirim ışığı özelliği olan cep telefonlarında gerçekleştirilebilmektedir. Eğer telefonunuz bu özelliği desteklemiyorsa yaptığınız işlem başarısız olacaktır.

Videolu Anlatım

Whatsapp bildirim ışığı rengi değiştirilebilir mi?

Evet, Whatsapp uygulaması için telefonunuzda bulunan bildirim ışığı özelliği için renk değiştirme işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Whatsapp bildirim ışığı kapatılıyor mu?

Evet, whatsapp tarafından sunulan bu özellik ile whatsapp uygulamasına özel olarak bildirim ışığınızı kapatabilirsiniz.

Whatsapp bildirim ışığı renk seçenekleri nelerdir?

Whatsapp bildirim ışığı renk seçenekleri arasında; beyaz, kırmızı, sarı, yeşil, camgöbeği, mavi, mor renkleri yer almaktadır.

Yorum yapın