Xiaomi Cihaz Sahibi Adını Değiştirme Nasıl Yapılır? [⭐️TIKLA]

Yeni bir cep telefonu alan her kullanıcının ilk aşamada uygulaması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar, cep telefonunun ileriye dönük olarak performans değerlerini koruyabilmek ve güvenliğini sağlayabilmek üzerine olmalıdır.

Cep telefonunun güvenliğini sağlayabilmek adına birçok farklı adım bulunmaktadır. Kullanıcılar öncelikle uygulama kilidi, ekran kilidi, parmak okuyucu ve yüz tanıma gibi cihaz kullanımına yönelik güvenlik önlemlerini almaktadır. Fakat bu önlemler bir cep telefonunun tüm güvenlik işlemlerini tamamlamak anlamına gelmemektedir. Cep telefonunun kaybolma ihtimaline yönelikte adımlar uygulanmalıdır. Bu adımların en başında cihazımı bul benzeri özellikler gelse de bunun dışında çok önemli bir özellik daha yer almaktadır.

xiaomi

Xiaomi Cihaz Sahibi Adını Değiştirme Nedir?

Bir cep telefonunun kişiselleştirilebilmesi adına uygulanan adımlar arasında o cihazın isimlendirilmesi de gelmektedir. Birçok kullanıcı kendisine ait olduğunun tespit edilebilmesi adına kendisine ait bir simgenin veya ifadenin cihaz ekranında yer almasını ister. Cihaz sahibi adını değiştirme de tam bu duruma hizmet etmektedir. Cihaz sahibinin adının ana ekranda yer almasını sağlamaktadır.

Xiaomi Cihaz Sahibi Adını Değiştirme Neden Kullanılır?

Bir cihazın ekranında yer alan cihaz sahibi isminin birçok farklı amacı olabilir. Bazı kullanıcılar bunu sadece sahiplik belirtmek amacıyla kullanmaktadır. Bunun dışında ise tamamen güvenlik amacıyla kullanan kullanıcılar da yer almaktadır. Bu kullanıcılar, cihazın kaybolma ihtimalini düşünerek bu işlemi uygulamaktadır. Kaybolan bir cihazın bulunabilmesi için farklı birçok yöntem uygulanabilir.

Uygulanan yöntemler başarısız sonuç verdiğinde ise cihazı bulan kişinin vicdanlı davranışı en önemli konu olmaktadır. Cihazın ekranında yazan ismi gördükten sonra, o isme ulaşmak isteyen kişi için bu yöntem son derece önemlidir. Bu sayede kaybolan cihaz ve sahibi arasındaki bağlantı rahatlıkla kurulabilmektedir.

Xiaomi Cihaz Sahibi Adını Değiştirme Nasıl Yapılır?

İşlemin uygulanabilmesi için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle Xiaomi marka cep telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriniz.
  • Ardından “Kilit ekranı” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından “Kilit ekranı zaman biçimi” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan Kilit ekranı düzeni menüsünün alt kısmında yer alana “Kilit ekranı cihaz sahibi bilgileri” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan bölüme bilgilerinizi giriniz.
  • Ardından alt kısıda yer alan “Kilit ekranında imza görüntüle” seçeneğini aktif ediniz ve “Tamam” butonuna tıklayınız.

Uygulanan işlemi görebilmek için tuş kilidi düğmesine basarak ekranı kapatıp yeniden açınız. Belirlemiş olduğunuz kişisel bilgilerinin saat ve tarih bölümünün altında görüntülenecektir.

Her cep telefonunun ayarlar menüsü farklı olabildiği gibi, farklı Android sürümüne sahip olan Xiaomi cep telefonlarının da ayarlar menüsü bazı farklılıklar gösterebilmektedir. Bu sebeple belirtilen adımlarda farklılıklar yaşanabilecektir. Böyle bir durumda benzer seçenekleri tercih ederek de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

“Xiaomi Cihaz Sahibi Adını Değiştirme Nasıl Yapılır? [⭐️TIKLA]” üzerine bir yorum

Yorum yapın