Xiaomi Operatör Adın Değiştirme Nasıl Yapılır [⭐️DETAYLI]

Akıllı cep telefonları, birçok kullanıcının artık ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Kullanıcılar, gün içerisinde sürekli olarak kullanmanın dışında her an yanlarında bulunmasını da istemektedir. Böylesi büyük önem verilen cihazlar kullanıcıları tarafından bazı ufak değişikliklerle kişiselleştirilmeye çalışılmaktadır.

Cep telefonu kişiselleştirmek isteyen her kullanıcının ilk aklına gelen şey telefon kılıfı olsa da bazı kullanıcılar telefonun sistemi içerisinde değişiklikler yapmak istemektedir. Bir telefonu kişiselleştirmenin en kolay yolu temasında değişiklik yaparak görünümüne farklılık kazandırmaktır. Bunun yanı sıra ise görünüm açısından birkaç ufak değişiklik yapılabilmektedir. Bu değişiklikler içerisinde telefonun ana ekranı üzerinde yer alan yazıların, simgelerin değiştirilmesi ön plana çıkmaktadır. Xiaomi operatör adı değiştirme de bu değişiklikler arasında yer almaktadır.

Xiaomi Operatör Adı Değiştirme Nedir?

Cep telefonunu iletişim için tam anlamıyla kullanabilmek için şüphesiz ki bir GSM operatöründen numara almak gerekmektedir. Cep telefonunda kullanılan operatör şirketinin ise ismi ana ekranın belli bölümlerinde veya durum çubuğu üzerinde görüntülenmektedir. Bu işlem ekranda yer alan operatör isminin kapatılmasını veya operatör ismi yerine tercih edilen bir ismin yer almasını sağlamaktadır.

xiaomi

Xiaomi Operatör Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Cep telefonunda kullanılan GSM operatörünün ana ekranda yer alan isminin değiştirilmesi veya kaldırılması için uygulanması gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle Xiaomi marka cep telefonunuzun “Ayarlar” menüsünü açınız.
  • Ardından “Ekran” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından Sistem bölümü içerisinde yer alan “Kontrol merkezi & Bildirim çubuğu” seçeneğine tıklayınız.
  • Ana ekranda yer alan operatör ismini kaldırmak için “Cihaz kilitliyken operatör adını göster” seçeneğini kapatınız.
  • Ana ekranda yer alan operatör ismini değiştirmek için “Operatör adını düzenle” seçeneğine tıklayınız.
  • Yeni nesil Xiaomi telefonların geneli çift hatlı olduğu için, ismini değiştirmek istediğiniz SIM kısmını düzenleyiniz.

Anlatılan adımların uygulanması sonrasında telefon ekranınızı kapatıp yeniden ana açtığınızda değişimi görebilirsiniz.

Anlatılan adımlar MIUI Global 12.0.3 sürüme sahip bir cep telefonu dikkate alınarak anlatılmıştır. Farklı sürümlere sahip Xiaomi cep telefonlarında bazı ufak değişiklikler olabilecektir. Bu durumda anlatılan adımlara en yakın seçenekleri izleyerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın