En İyi 10 Açık Dünya Oyunu: Dikkat! Yolunuzu Kaybedebilirsiniz

Açık dünya oyunları her geçen gün daha popüler hale gelmeye başlamıştır. İlerleyen teknoloji ile dünya oyunlarının seçenekleri de oldukça artmıştır. Bizde sizler için açık dünya oyunlarını özelliklerini araştırdık ve maddeler haline getirdik. İşte en iyi açık dünya oyunları listemiz…

1. The Witcher 3: Wild Hunt

witcher-3

En popüler açık dünya oyunları arasında yer almaktadır. Sayısız ödüle kavuşmasının yanı sıra açık dünya oyunları denilince akla ilk gelen isimlerden bir tanesidir. 2015 yılında ilk defa oyunculara sunula bu oyun hala ilgi ve dikkatle oynanmaktadır.  Orta çağı egzotik bir şekilde yansıtan The Witcher açık dünya oyunları PC için tercih edilen yapımlar arasında önemli bir yere sahiptir. Günümüzde üretilen birçok oyuna da ilham veren The Witcher 3 200 saat kadar bir sürede oynanışı ile zirve isimler arasında yer almaktadır.

2. Fallout 4

fallout-4

En iyi açık dünya oyunları denilince akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Fallout 4, 150 saate yakın oynayış süresi ile tercih edilenler arasında yer almaktadır. Dünyanın en uzun açık dünya oyunu olarak da anılan bu yapım, yüzlerce gizemi de içinde barındırmaktadır. Oyunculara belirli yollar sunmayan bu oyun tamamen hayal güçlerine bırakmaktadır. Yeni yapılan kararların yanı sıra oynayış stilinde de bazı değişiklikler sayesinde kullanıcılardan tam not almayı başarabilmiştir.

3. Red Dead Redemption 2

reddead-redemption

2019 çıkışlı bu oyun açık dünya oyunları nedir? Sorusuna verebilecek tüm cevabı içinde barındırmaktadır. Rol yapma oyunu olarak da anılsa açık ara dünyanın en iyi oyunlarından bir tanesidir. Macera ve görevlerin sonsuz olduğu açık dünya oyununda uzun saatler boyunca vahşi batıda yaşayabilmeniz mümkündür. GTA V yapımında yer aldığı gibi online açık dünya oyunları arasında da yer almaktadır. Tek kişilik oyun modundan çevrimiçi modlara kadar birçok seçenek ile kullanıcılarına sınırsız oyun imkânı sunmaktadır.

4. Dragon Age: Inquisition

dragon-agfe

Açık dünya oyunları arasında yer alan Dragon Age: Inquisition 2014 yılında en iti rol yapma dalında ödüle sahip olmuştur. İçeriğinde yer alan yüzlerce görev ve bu görevlere arkadaşlarınız ile beraber gidebileceğiniz bu oyun ile uzun saatler harcamanız mümkündür. Keşfetme ve hayal güçlerinin ortaya çıktığı bu yapımda gizemin doruğuna ulaşabilmeniz mümkündür. 120 saat oynanma süresi sayesinde zirveler arasında ismini altın harfler ile yazdırmıştır.

5. Grand Theft Auto V

gta-5

Günümüzün en popüler oyunlar listesinde yer alan bu yapım 2013 yılında oyunculara sunulmuştur. Verilen tonlarca görevin yanı sıra etkinlikler ile daha cazip hale gelen bu yapım 100 saate aşkın sürede oynanmaktadır. açık dünya oyunları steam üzerinden oynanma işlemi sayesinde bu yapım atmosferi ve olayları ile oldukça fenomen haline gelmiştir. Uzun bir süre daha listelerde yer alacak bu yapım için oyuncular neredeyse büyün yıllarını harcamaktadır.

6. Ghost Of Tsushima

ghost-of-tsushima

Açık dünya oyunları 2020 serisin en vazgeçilmez yapımları arasında yer almaktadır. 750 yıl öncesine kadar dayanan içeriği sayesinde tarihin eski tozlu sayfalarına da geçiş yapmaktadır. Oyun içerisinde yer alan gizli mekânlar ve görevler sayesinde birçok kişi ile aynı anda iletişime geçebilme imkanına sahipsiniz. Atınız ile beraber büyüleyici Japon krallığına eşsiz bir yolculuk gerçekleştirebilmeniz mümkündür. 60 saati aşan oynama süresi ile uzun açık dünya oyun deneyimine rahatlıkla erişebilirsiniz.

7. Horizon Zero Dawn

horizon-zero-dawn

Açık dünya oyunları PS4 avantajı sayesinde arkadaşlarınızla kaliteli vakitler geçirebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra 2017 çıkışlı bu oyun uzun bir süre boyunca hafızalarda yer edinmeye devam edecektir. Uçsuz bucaksız dünyanın içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren oyuncuların büyük harita yardımı ile belirli kurallara sahiptir. Geçiş turlarının yanı sıra oldukça keyifli bir deneyim yaşatan bu yapım için oynama süresi belirtilmemiştir.

8. Of The Road

off-the-road

En iyi açık dünya oyunları mobil ile sağlanan pratik özellikler ile telefonunuzda keyifli dakikaalar geçirebilmeniz mümkündür. Açık dünya oyunlarına yeni bir boyut ekleyen bu yapımlardan bir tanesidir. Tekerlekli, tren ya da helikopterler oldukça değişik maceralara atılabilir, zorluk seviyelerini rahatlıkla aşabilirsiniz. Açık dünya oyunları İOS ve ANDROİD için oldukça popüler olan bu yapımda her araç için farklı seviyeler mevcuttur.

9. Second Galaxy

second-galaxy

Kaliteli zamanlarınızda eşlik etmek adına nefes kesici savaşlar eşlik edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzayı telefonunuzun ekranından görebilir, bu eşsiz manzaraya sahip olabilirsiniz. Bilim kurgu dizilerine hayran iseniz bu içerik oldukça dikkatinizi çekmeye yetecektir. Star Wars filmlerini andıran yapısı sayesinde açık dünya oyunları mobil keyfini kolayca yaşamanız mümkündür. Büyük küçük fark etmeden uzay gemileri ile savaş dolu dünyada dilediğiniz saatler kadar oynama imkânına sahip olabilirsiniz.

10. Far Cry 5

farcry-5

2020 en iyi açık dünya oyunları arasında listenin en sevilen yapımları arasında yer almaktadır. 2018 yılı çıkışlı bu yapım oyunculara fazlasıyla adrenalin duygularını yaşatmaktadır. En popüler FPS oyunları listesinde ön plana çıkan bu yapım, 50 saat oynanış süresine sahiptir. Diğer türlerinde yer alan açık dünya oyunları ile rakiplerinizi kolayca yakalayabilir, size sunulan avantajlar ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Vahşi doğanın her unsurunu da içinde barındıran bu oyun uzun bir süre akıllarda yer edinecektir.

Yorum yapın