Gerilim ve Macera Severler İçin En İyi10 Zombi Film Önerisi

Evde geçirilen şu dönemde en iyi zombi filmleri izlemek için seçenekler oldukça fazladır. Bizde sizler için gelmiş geçmiş zombi filmlerini araştırdık ve liste haline getirdik. İşte en güzel zombi filmleri listemiz…

1. Ölülerin Şafağı

En iyi zombi filmleri listesinde yer alan bu yapım, günümüz de de oldukça ilgi ile takip edilmektedir. Özel birimde çalışan iki polis zombiler tarafından işgal edilmiş bir apartmanı temizlemektedirler. Daha sonra canlarını kurtarmak adına bir alışveriş merkezi bulurlar ve oraya sığınırlar. Orada saklanan iki gazeteci ile beraber bu korkunç görünümlü zombilerden kaçmak adına çeşitli yollar denemektedirler. İzleyicilerden tam not almayı başaran bu yapım yayınlandıktan sonra oldukça büyük ses getirmeyi başarmıştır.

2. Zombielend

En iyi zombi film izlemek isteyenlerin tercihleri arasında yer alan bu yapım, gerilim ve aksiyon gibi birçok duyguyu da bünyesinde barındırmaktadır. Bir grup mutasyona uğramış zombi tarafından büyün şehir istila edilmiştir. Gittikçe sayıları artan zombilerden kurtulmak amacıyla sağ kalan insanlar birlik oluşturarak yaşam mücadelesi ermeye başlarlar. Her geçen gün kendilerini geliştiren bu insanlar için son kaçınılmaz bir hal almaktadır. En iyi zombi filmleri kategorisinde yer alan bu yapım akıllarda uzun bir süre yer edinecektir.

3. Zombi Ekspresi

Trende yolculuk ederken ansızın ortaya çıkan bir virüs ile tüm insanlığın sonu gelmeye başlamıştır. Yayılan bu virüs ile mutasyona uğrayan zombilerin sayısı sürekli artmaktadır. Hayatta kalmak adına verilen sıkı mücadeleyi konu eden bu film gerilim ve macera kategorilerinde oldukça ses getirmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra en iyi zombi filmleri kategorisinde yer alan bu yapım günümüzde de hala popülerliğini korumaktadır.

4. Dehşet Gezegeni

Büyük bir patlama sonrasında havada inanın biyolojisini etkileyerek mutasyona uğrayan bir gaz açığa çıkmaktadır. Bunun yanı sıra zombilerin de artması ile sağ kalan insanlar için yaşam oldukça zorlaşmaya başlar. Saldırılar sonrasında bir grup insan birleşerek saldırıların neden olduğunu araştırmaya başlamaktadır. Heyecan dolu serüvende filmin her dakikasından keyif alarak izleyebilmeniz mümkündür. Zombi filmleri izlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği yapımlardan da bir tanesi olmaktadır.

5. Dünya Savaşı Z- World War Z

Ailesi ile beraber mutlu bir yaşam süren Gerry, trafikte sıkışıp kalmaları ile mutlu geçen günleri mahvolur. Olayları çözmek adın arabada inen Gerry için seçim yapma zamanı gelmiştir. Ailesini güvenli bir yere bıraktıktan sonra zombi saldırısına karşı savaşarak direnen Gerry, büyük bir serüvenin ortasında kalmaktadır. Artan kaos ortamının yanı sıra endişe içinde karar vermesi gerekmektedir. Gerilim dolu macera ile gündeme gelen bu yapım en iyi zombi filmleri kategorisinde yer almaktadır.

6. Alive

Netflix zombi filmleri kategorisinde yer alan Alive Güney Kore yapımı bir filmdir. İki gencin kurtulma mücadelesini anlatan bu yapım oldukça ses getirmesinin yanı sıra en iyi zombi filmleri arasında yer almaktadır. Şehir bir anda bilinmeyen nedenler ile zombi istilasına uğratmaktadır. Hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insan için çareler tükenmektedir. Filmin her dakikasında heyecan ve gerilimi hissedebileceğiniz bu yapım izleyicilerden tam not alarak zirve isimlerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

7. Sıcak Kalpler

Zombi filmleri akla çoğu zaman gerilim türü yapımlar gelmektedir. Tam da bu ön yargıyı kıracak olan Sıcak Kalpler, aşk ve zombi temalarını ele almaktadır. Zombi olarak mutasyona uğrayan genç bir adam ilk görüşte âşık olarak tüm duyguları yerine gelmektedir. Yeniden insan olmaya başlayan bu genç için zorlu bir serüven onu beklemektedir. Aşk, komedi ve zombi üçlüsünün bir arada buluştuğu bu yapım en güzel zombi filmleri arasında yer almaktadır.

8. Zombi Çocuk

2019 yapımı bu film benzersiz senaryoları ile oldukça büyük beğeni toplamaktadır. Yatılı okulda kalan genç bir kızın ailesinin başımdan geçen olanları konu edinen bu yapım kusursuz senaryosu ile en güzel zombi filmleri arasında yer almaktadır. Konu edinen hikâyenin yanı sıra yeni bir zombi anlayışı benimsenen bu film, profesyonel kadrosu ile izleyicilerden tam not almaktadır.

9. Block Z

Bilinen zombi filmlerinin yanı sıra farklı konusu ile gündeme gelen Block Z, izleyicilerden tam not almıştır. Ele alınan farklı konunun yanı sıra en iyi zombi filmlerinden bir tanesi olmayı başarmıştır. Üniversite kampüsünde meydana gelen salgın ile mutasyona uğramış insanlar artmaktadır. Bunun yanı sıra hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insan olayların temeline inerek neler olduğunu araştırmaya başlarlar. Bu yapım verilen hayat mücadelesinin yanı sıra dostluk ve arkadaşlığın önemini de oldukça iyi yansıtmaktadır.

10. Little Monsters

Dünyayı bir anda saran zombi saldırısını konu edinen bu yapım izleyicilerden tam not alarak zirve isimler arasında yer almaktadır. Korku ve komedinin de iç içe ele alındığı bu yapım, günümüz de de popülerliğini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra içerdiği konusu ve ele alınan arkadaşlık teması ile birçok konuda izleyicilere büyük katkı sağlamaktadır. Diğer zombi filmlerine nazaran eski bir yapım dahi olsa görüntü kalitesi ve usta oyuncular tarafından oldukça iyi bir izlenim elde edilmektedir. Zombi filmleri listesi sıralamasında yer alan bu yapım uzun bir süre akıllarda yer edinmeye devam edecektir.

Yorum yapın