Yaratıcılığınızı Konuşturacağınız En İyi 10 Çizim Uygulaması

Günümüzde her şeyin dijitalleşmesi birçok farklı alanlarda da etkilerini göstermiştir. Telefon, tablet ve bilgisayarlar üzerinden çizimler yapmak da bu yolla artık mümkün olmaktadır. Telefonlara indirilebilen birçok uygulama ile keyifli ve farklı çizimler yapmak mümkün. İşte sizler için hazırlanmış olan en çok kullanılan çizim uygulamaları Android ve iOS listesi…

1) Adobe Illustrator Draw

adobe-draw

Adobe çizim ve tasarım alanlarında yapmış olduğu kaliteli ve çeşitli programlarla tanınmaktadır. Adobe Illustrator Draw uygulaması da markanın ortaya koymuş olduğu en kaliteli yapımlardan birisidir. Genel olarak vektörel çizimler ile dikkatleri çekmektedir. Oldukça profesyonel çalışmalar yapılabilecek olan bu uygulamada diğer birçok çizimi de kolaylıkla yapabilirsiniz. En çok kullanılan çizim uygulamaları içerisinde kendisine ilk sırada yer bulan Adobe Illustrator Draw başarılı grafikleri ve kolay kullanımı ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Android ve iOS için tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.  // Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

2) Procreate

ProcreateiPad için profesyoneller düşünülerek tasarlanmış olan Procreate Apple Pencil özelliği ile de mükemmel çalışmaların ortaya çıkarılması için harika bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. En çok kullanılan çizim uygulamaları arasında Android için uygun olmayan bir programdır. Tamamen profesyonel çalışmalar ortaya çıkarabilmeniz için tasarlanmış olan Procreate İOS için uygundur. Kolay renk seçicisi ile birlikte işinizi çok daha kolay hâle getiren Procreate kolay kullanımı ve kaliteli ara yüzü ile birlikte başarılı bir çalışmadır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.

3) Affinity Designer

Affinit-DesignerYüksek bir yer kaplamasına karşın kaliteli olan bir uygulamadır. Dijital çizimleri ve sanatsal çalışmaları tamamen profesyonel olarak yapmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. iPad ve Apple Pencil kullanılarak çok daha güzel yapılabilen çalışmalar kolay kullanımı ile de beğeniler kazanmıştır. Pantone renk kataloğu ile birlikte gelen uygulama çeşitli renk seçenekleri ile birlikte kolay kullanım sağlamaktadır. En çok kullanılan çizim uygulamaları içerisinde yalnızca İOS için geçerli olan bir programdır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.

4) ArtRage

artrageWindows ve Mac işletim sistemleri için oldukça uygun olan bu uygulama aynı zamanda da Android ve iOS gibi mobil işletim sistemleri için de kullanıma uygundur. Dijital çizim ve boyama işlemlerinizde başarılı bir şekilde sonuç almanızı sağlayan ArtRage en çok kullanılan çizim uygulamaları içerisinde 4.sırada yer almaktadır. Kendi fırçalarınızı kullanabileceğiniz program içerisinde tuval presetleri de mevcuttur. Kaliteli ve profesyonel bir dijital çizim çalışması yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği uygulamalardan birisi olarak göze çarpmaktadır.

Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

5) ArtFlow

artflowEditörün seçimi olarak önerilen ve tavsiye edilen uygulamalardan birisidir. Kolay kullanımı, başarılı ara yüzleri ve sade çalışma stilleri ile birlikte kullanıcıların en çok kullanılan çizim uygulamaları içerisinde olmasına neden olduğu başarılı bir çalışmadır. Play Store üzerinde 4.0 puan alması da başarılı bir çizim uygulaması olduğunu ispatlar niteliktedir. Çizimlerinizi sonlandırdıktan sonra ise istediğiniz doya formatında kaydedebiliyorsunuz ve dilediğiniz yerle paylaşabiliyorsunuz.

Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

6) Ibis Paint X

ibis-paint-x55 MB boyutu ile birlikte çok fazla yer kaplamayan ve 4.4 puan alarak başarılı bir ivme yakalayan Ibis Paint X uygulaması başarılı çizim uygulamaları içerisinde kendisine yer bulmuştur. 140’tan fazla sunulmuş olan fırça çeşidi ve çok sayıda filtre özelliği ile birlikte oldukça şık tasarımlar yapmanıza olanak sağlamaktadır. Uygulama içerisinde yapmış olduğunuz çizim sürecinin tamamını da videoya kaydedebileceğiniz bir hizmet bulunmaktadır. En çok kullanılan çizim uygulamaları içerisinde farklı bir yapıda yer almaktadır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.  // Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

7) Linea Sketch

linea-sketchs Kullanımı son derece kolay olan uygulama çizimin yanında el yazımı ile notlar alabileceğiniz yerlere de sahiptir. Yalnızca iOS için uygun olan bu uygulama iPad kullanıcıları için vazgeçilmez bir özelliktedir. Kaliteli ara yüzleri ve kolay kullanımı ile birlikte birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Çalışmalar sonlandıktan sonra dilediğiniz doya formatında kaydederek çeşitli yerlerde paylaşmanıza ve istediğiniz kişiye göndermenize olanak sağlamaktadır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA

8) MediBang Paint

MediBang-PaintEn çok kullanılan çizim uygulamaları Android ve iOS için kullanılan uygulamalar arasında oldukça kaliteli bir programdır. Çizimlerinizi ve karikatürlerinizi kolay bir şekilde tasarlayabilecek olduğunuz bu uygulama içerisinde birçok kolaylık da bulunmaktadır. Fırça kalemlerin çokluğu ve renk seçeneklerinin fazla olması da çalışmaların daha profesyonel bir hâl almasına olanak sağlamaktadır.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.  // Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

9) Autodesk SketchBook

autodeskÜcretli olarak satıldığı dönemlerde yüksek fiyatı ile çok fazla kullanıcıya ulaşabilmiş olmasa da son dönemlerde ücretsiz olarak sunulması birçok kişinin kullanmasına sebep olmuştur. En çok kullanılan çizim uygulamaları Android ve iOS içerisinde yer alan en kaliteli programlardan birisidir. 3D çizimlerden anime çizimlerine kadar birçok çizimi bu uygulama sayesinde kolaylıkla halledebilirsiniz. Çalışma sonunda da çalışmalarınızı dilediğiniz dosya formatında kaydedebilirsiniz.

App Store üzerinden indirmek için TIKLA.  // Google Play üzerinden indirmek için TIKLA

10) LayerPaint HD

layerpaintBirçok göz alıcı ve çekici özellikleri bünyesinde barındıran LayerPaint HD bir başka Andorid için çizim uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Kaliteli ara yüzleri, kolay kullanımı ve şık tasarımı ile birlikte sunmuş olduğu çeşitli fırça seçenekleri ile de kaliteli ve başarılı çizimler yapmanıza olanak sağlamaktadır. En çok kullanılan uygulamalar Andorid ve iOS listesi içerisinde son sırada yer almaktadır.

Uygulamayı Google Play üzerinden indirmek için TIKLAYIN

Yorum yapın