En İyi 10 Rus Filmleri – IMDB Rusya Film Sıralaması

Evde geçirilen şu dönemlerde en iyi Rus filmleri listesi ile sevdiklerinizle kaliteli zamanlar geçirebilmeniz mümkündür. İçeriklerinin yanı sıra bizde sizler için Rus Filmlerini araştırdık. İşte en iyi Rus filmleri Imdb Rusya film sıralaması listemiz…

1. The Mirror – IMDB: 8,1

Ünlü yönetmen Tarkovysky’ ın kendi hayatından yola çıkarak hazırladığı bu film izleyiciler tarafından tam not almayı başarmıştır. İkinci Dünya savaşından sonra hayatı bir anda değişen bu adam için yaşam mücadelesi oldukça zor bir hal almaya başlamıştır. İkinci Dünya savaşından önce şu anki kulübede eşi, çocukları ve annesi bir arada yaşamaktadır. Daha sonra yalnız kalan bu adam hayaller âleminde sürekli gel git durumları yaşayarak onlara olan özlemini dile getirmektedir. En iyi Rus aşk filmleri kategorisinde oldukça beğenilen bu yapım dram ve hüzün gibi türleri de içinde barındırmaktadır.

2. Solaris – IMDB: 8,1

Solaris gezegeninde yaşayan insanların zihinleri yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başlanmıştır. Gezegende yaşayan her bireyin zihnine girerek maddeleşmeye doğru evrimleştirmektedir. Gezegenin bu inanılmaz gücünü araştırmak isteyen bir kişi yaşanacaklardan oldukça fazlasıyla etkilenmektedir. Bu büyük gizemin yanı sıra geçmişi ile burun buruna gelmektedir. En iyi Rus filmleri arasında yer alan bu yapım popüler filmler listesinde zirve isimlerden bir tanesidir.

3. Brother – IMDB: 8,0

Rus filmleri arasında yer alan bu yapım günümüzde de hala popülerliğini kaybetmemektedir. Geçmişte yer nalan bir askerin hayatını konu edinen bu yapım izleyicisi ile ilk buluştuğu andan itibaren zirve isimlerden biri olmayı başarmıştır. Bu genç askerîn hayatında yaşadıkları olayları profesyonel bir kadro ile yansıtan bu yapım uzun bir süre akıllarda yer alacaktır. Bunun yanı sıra her ne kadar 2000’li yıllarda yayımlansa da görüntü kalitesi, yer alan film konusu ile akla ilk gelen isimler arasından yer almaktadır.

4. The Return- IMDB: 8,0

En iyi Rus filmleri arasında yer alan The Return, birçok izleyici tarafından tam not almayı başarmıştır. Uzun yıllar boyunca baba sevgisi ile büyümeyen iki kardeş birbirilerine oldukça düşkünlerdir. Sokakta dahi pek fazla arkadaşı olmayan bu iki gencin babalarının ansızın çıka gelmesi ile hayatı tamamen değişmektedir. Bunun yanı sıra babaları annelerinden izin alarak çocuklarla baş başa tatile çıkar. İki taraf içinde oldukça zor olan bu süreç, kardeşlerin kısıtlandıklarını düşünmesi ile farklı bir hal alır.

5. Loveless – IMBD: 7,6

En iyi Rus dram filmleri arasında yer alan bu yapım 2017 yılına ilk defa seyirciler ile buluşmuştur. Anlaşamayan ve boşanmaya karar veren iki çift kendilerine yeni bir hayat kurmak isterler. Tam da bu noktada yaşadıkları her kavgaya ve kötü duruma şahit olmuş küçük çocukları depresyona girerek kendisini dış dünyaya kapatır. Anne ve baba o kadar bencil hareket ederler ki kızlarının ne durumda olduğunu unuturlar. Günün birinde oğullarının evden kaçması ile her şeyi fark eden anne baba için zorlu bir süreç başlamaktadır.

6. Leviathan – IMDB: 7,6

Şehre oldukça uzak bir yerde yaşayan Nikolay ve ailesi oldukça karmaşık bir hayat sürmektedir. İyi ya da kötü nasıl yaşandığı bilinmeyen bu durum içinde düzen oturtturan bu aile, kendi çabaları ile yaşamlarını devam ettirmektedir. Günün birinde kötü bir haber alan Nikolay emek emek yaptıkları evin arazisini Başkanın aldığını öğrenir. Evden çıkmak istemeyen ve buna direnen Nikolay için tek çare askerlik arkadaşı avukat danışır.

7. Elena – IMDB: 7,3

En iyi Rus filmleri arasında yer alan bu yapım aşk ve fedakârlık duygularını da içinde barındırmaktadır. Elena çok soğuk bir kadındır. Hastanede hemşire olarak çalışan bu kadın evde yer alan bakıma muhtaç adam olmasına rağmen milyarder Vladamir ile evlenir. Vladamir oldukça soğuk bir adam olmasının yanı sıra kalp krizi geçirir. Bunun üzerine tedbir almak adına vasiyetname hazırlar. Hazırladığı vasiyetnamede eşi Elena’ nın ismi geçmemektedir. Bu duruma fazlasıyla içerlenen Elan tercih yapmak zorunda kalmaktadır.

8. Mongol: The Rise Of Genghis- IMDB: 7,2

Eski tarihin acımasız hükümdarları arasında bilinen Cengiz Han’ ın hayatını konu eden bu yapım Rus yönetmen tarafından izleyici ile buluşturulmuştur. Almanya, Rusya ve Kazak yapımı bu film yayınlandığı andan itibaren ses getiren yapımlardan birisi olmuştur. Bununla beraber tarihin tozlu sayfalarına değinen bu yapıt en iyi Rus savaş filmleri kategorisinde oldukça uzun bir süre yer edinecektir.

9. T-34- IMDB: 6,6

En iyi Rus filmleri 2018 yapımı olan eser, Rus savaş filmleri kategorisinde yer almaktadır. İkinci Dünya savaş yıllarını konu alan bu yapım güçlü tanka sahip olan bir askerin hayatını konu edinmektedir. Savaş esnasında yaptığı kahramanlıklar ve ilgi çekici sahneleri ile oldukça karşıdakini etkileyen bir yapım olmaktadır. Savaş filmi severlerden tam not alan bu yapım efektleri ile oldukça beğeni toplamıştır.

10. The Conductor- IMDB:6,6

En iyi Rus filmleri ımdb sıralamasında göre listenin son filmleri arasında yer alan bu yapım değişik bakış açılarını bünyesinde barındırmaktadır. Ünlü bir orkestra şefi olan Petrov, ünlü eserini sergilemek için Kudüs’ e yol alır. Ancak sahneye çıkmadan önce kötü bir haber ile yıkılan Petrov ne yapacağını bilemez. Oğlunun intihar haberi ile sarsılan Petrov için zor bir süreç onu beklemektedir.

Yorum yapın