En İyi 10 Oyuncu Klavye Modeli ve Kaliteli Markalar

En iyi klavye markaları hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Yapılan bu araştırmalar doğrultusunda en uygun olan markaları sizler için araştırdık ve maddeler halinde topladık. İşte en iyi klavye markaları listemiz…

1. GameBooster G76 K

gamebooster

En iyi oyuncu klavye markaları arasında yer alan bu ürün uygun fiyat aralıkları ile en çok tercih edilenler listesinde yer almaktadır. Oyun oynamayı seven bunun yanı sıra renkli ışıkları ile ayrı bir hava katmanız mümkündür. Oyuncu klavyesine sahip olmanın yanı sıra tuşlardaki hassasiyet sayesinde uzun süre kullanımlara da oldukça uygundur. Oyun oynarken yer alan hızı sayesinde hamlelerinizi kolay ve pratik şekilde yapabilir, rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz.

2. Logitech G123

logitech-g123

Sessiz zarif bir tasarıma sahip olan bu ürün en iyi klavye markaları arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Yarı mekanik bir yapıya sahiptir. Sağladığı bilek desteği sayesinde rahat bir kullanım imkânı sunmaktadır. Klavyede yer alan durdur, ileri ve geri tuşları sayesinde birçok uygulamalarda da büyük bir etkiye sahiptir. Uzun süre dayanıklılık gibi özellikleri sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmektedir bunların yanı sıra suya dayanıklı özelliği ile de kullanıcılarına her anlamda avantaj sağlamaktadır.

3. Das Keyboard Prime 13

das-keyboard

İnce dokunmatik yapısının yanı sıra sade kullanımı ile oldukça ilgi çekici özelliklere sahiptir. Gösterişten uzak sade ve kaliteli yapısının yanı sıra uygun fiyat aralıklar ile sunulmaktadır. İçerisinde yer alan şerit kablo sayesinde kolay kullanım sağlamaktadır. Parlak ve beyaz LED aydınlatması sayesinde bir anda değişen parlaklık seviyesi ayarlanabilmektedir. USB geçiş yeri sağ üst kısımda yer almasının yanı sıra neredeyse en uzun klavyeler arasında yer alır.

4. Corsair K95 RGB Platinum

corsair-k95

En iyi klavye markaları 2020 arasında yer alan bu ürün renkli tasarımının yanı sıra hassas okunuşları sayesinde en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Üst düzey mekanik yapısının yanı sıra oyuncu klavyeleri listesinde zirve isimler arasında yer alır. Fırça desteği sayesinde açığa çıkmış anahtar kutuları yer almaktadır. Dokulu tuş yapısına sahiptir. Hızlı kullanımı sayesinde oyun oynarken size her konuda yardımcı olmaktadır. Hızlı girişlerinizde ellerinizi dinlendirmenizi, bilek açısından daha uygun bir pozisyon ayarlamanızı sağlar.

5. Logitech G Pro

logitech-gpro

Klavye markaları hakkında araştırma yapılırken birçok husus üzerinde durulmaktadır. Kalite, sağlamlığı, hızı derken detaylar üzerine araştırma yapılmaktadır. Tam da bu nokta da en iyi oyun klavye markaları arasında zirve isimlerden birisi olan bu ürün şık tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Daha çok seyahat ve rekabet için uygun olan bu program sade ve renkli yönleri ile çarpıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Ses bağlantı kısmı bulunmamaktadır. Ayrıca daha minimaliz özelliklere de sahiptir. Esports sahnelerine hitap eden yapısı ile klavye tutkunlarının tercihleri arasında yer alır.

6. Steelseries Apex Pro

steelseries-apex-pro

En iyi gaming klavye markaları arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Özel özellikleri olmasa dahi kullanılan arka plan renkleri ve tuş yapısı ile kullanıcılardan tam not almayı başarmıştır. Yüksek algıla özelliği ile beraber ufak dokunuşlarda bile etkili olabilmektedir. Her anahtar üzerinde ayrı ayarlamanın yanı sıra sağlam gövde yapısına da sahiptir. Sessiz tuş yapısı sayesinde hızlı dokunuşlar da bile etrafınızda yer alan kimseleri rahatsız etmemektesiniz. Daha nice özelliklerinin yanı sıra dezavantajlarından biri ise yer alan yüksek fiyatıdır.

7. Razer Huntsman Elite

razer-huntsman

Yeni tuş aralıkları sayesinde oldukça pratik bir kullanıma sahip olan bu klavye renk tonları ile fazla dikkat çekmektedir. Göz yormayan yapısının yanı sıra bir takım özelliklere de ihtiyaç duymaktadır. RGB aydınlatma sayesinde kaplanan bu klavye güç bağlamak adına iki tane USB gerek duymaktadır. En iyi mekanik klavye arasında yer alan bu ürün, sağladığı 100 milyon tuş darbesi ile dayanıklı bir hal almaktadır. Sağladığı diğer avantajlardan bir tanesi de bilek desteğidir. Uygun kullanımı sayesinde uzun süre ihtiyaç duyulduğunda bilek ve parmakları da dinlendirmektedir.

8. HyperX Alloy Elite RGB

hyperx-elite

En iyi klavye markaları 2021 listesinde de adını altın harflerle yazdıran bu ürün sahip olduğu tasarımı ile popülerliğini korumaktadır. Uygun fiyat aralıkları sayesinde etkin bir koruma sağlayan bu klavye, özel tuşlar ile donatılmıştır. Oyun klavyeleri arasında hem uygun fiyatı hem de hızı ile uzun bir süre akıllarda yer edinmeye devam edecektir. Dayanıklı bir yapıya sahip olması ile beraber, çıkarılabilir bileklik gibi özelliklere de sahip olmaktadır.

9. Asus ROG Strix Scope

asus-rog-strix

Kaliteli klavye markaları denilince akla ilk gelen ürünlerden bir tanesidir. RGB aydınlatma sistemi sayesinde sade ve şık bir tasarım ile kullanıcılarına karşısına çıkmaktadır. Klavyede yer alan sadelik ile beraber işlevsellik de ön planda tutulmaktadır. Dayanıklı yapısının yanı sıra eşsiz bir oyun deneyimi de yaşatmaktadır. Kullanımında yer alan bazı özellikler sayesinde el ve bilek yönünden rahat bir kullanım sağlamaktadır.

10. Corsair K68

corsair-k68

Kaliteli tuş deneyiminin yanı sıra sağlam bir yapıya sahiptir. Uzun kullanımlar için oldukça ideal olan bu ürün en iyi oyuncu klavye markaları arasında zirve isimlerden bir tanesidir. Kullanışlı ve pratik dizaynı ile hafızalarda kolayca yer edinmektedir. Sesli olmasının yanı sıra diğer oyuncu klavyelerine nazaran daha uygun bir kullanım sağlamaktadır. Tuşların yakın hizada yer alması parmakları daha minimaliz olan bireyler için sağlanan avantajlardan bir tanesidir.

Yorum yapın