En Çok İzlenen Seri Katil Konulu 10 Film

Dünya üzerinde bir anda etkili alan virüs ile evde geçirilen bu süreçte seri katil filmlerine de ilgi artmıştır. Kore yapımı seri katil filmlerinden en iyi seri katil filmlerine kadar yapımları inceledik ve maddeler haline getirdik. İşte en çok izlenen seri katil filmleri 2020 listemiz…

1. Cinayet Günlüğü

Güney Kore seri katil filmleri denilince akla gelen ilk yapımlardan bir tanesidir. İzleyiciler tarafından oldukça beğenilen bu yapım uzman kadrosu sayesinde uzun süre akıllarda yer edinecektir. 1990’ lı yıllarda meydana gelen bir tecavüz vakasını daha sonra ardı ardına gelen cinayetleri çözmeye çalışan polis dedektifleri ele alınmıştır. Bu cinayet üzerinde yapılan araştırmalar süresi boyunca hiçbir delil bulunamamıştır. Her ne kadar eski seri katil filmleri arasında da anılsa günümüzde de popülerliğini korumaya devam etmektedir.

2. Zodiac

Seri katil filmleri 2020 listesinde yapılan anketler doğrultusunda izleyiciler tarafından en beğenilen yapımlardan bir tanesidir. 2007 yılında vizyon girmesinin yanı sıra beyaz perdede en çok ses getiren yapımlar arasında yer almıştır. San Francisco eyaletinde bir anda ortalığı karıştıran seri katili konu edinmektedir. Her cinayetinden sora izini süren polis memurlarına da çeşitli mesajlar bırakmaktadır. Bu psikopat katili bulmak adına 4 kişi yemin etseler dahi arkalarında hiçbir ize rastlayamazlar. Gerilim dolu bu yapım, seri katil filmleri izlemek isteyenler için birçok kişi tarafından önerilenler arasında yer almaktadır.

3. Koku: Bir Katilin Hikâyesi

2006 yılı yapımı bu eser, en iyi seri katil filmleri arasında yer almaktadır. Gerilim dolu hikâyesinin yanı sıra her sahnede neler olacak diye beklenen yapımlardan bir tanesidir. yeryüzünde yer alan her türlü kokuyu tanıyabilen Jean, kendine ait bir koku üretimi için harekete geçmektedir. İnsan bedenini kullanacağı bu koku sebebi ile çevresinde yer alan birçok insanı öldürmektedir. Eşsiz bir kokunun insan vücudunda olacağına inanan bu adam geri dönülmez bir yola girmiştir.

4. Kuzuların Sessizliği

Gerçek seri katil filmleri hakkında yapılan anketlerde birçok izleyici tarafından beğenilen yapımlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra seri katil filmleri eski yapımlardan biri de olmaktadır. Robert ve Ted arasında yer alan ilişkiden beyaz perdeye uyarlanan yapımdır. Carlice FBI eğitiminde yer alan başarılı bir öğrenci iken, psikiyatri de yaptığı yamyamlıklardan ötürü yatan Hannibal adlı hastayı detaylı bir şekilde incelemektedir. Ancak bu ilişki giderek çıkmaz bir hal alarak daha farklı boyutlara taşımaktadır.

5. Snowtown

Seri katil filmleri gerçek kategorisinde yer alan bu yapım, yayınlandığı andan itibaren ilgi ile izlenmiştir. 16 yaşına yeni girmiş olan Jamie ailesi ile beraber yaşamaktadır. Çevresinde oldukça kötü olumsuzlukları içinde barındıran Jamie, John isimli bir adamla tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişmektedir. Fakat John hiç de yansıttığı bir adam olmamasını yanı sıra farklı hareketleri ile oldukça dikkat çekmektedir. En iyi seri katil filmleri arasında yer alacak olan bu yapım uzun süre akıllarda yer edinmeye devam edecektir.

6. Kara Noel

Seri katil filmleri 2019 yapımı bu film, yeni çıkmasına rağmen oldukça büyük ses getirmeyi başarmıştır. Hawrhorne koleji oldukça tatil süreçlerinde sessizleşmiş hatta ürkütücü bir hal almaya başlamıştır. Okulu öğrencilerinden olan 4 kız yılsonunda kendi aralarında bir parti verirler. Ancak bu durum beklenildiği gibi karşılanmamaktadır. Siyah maskeli bir seri katil okulda yer alan tüm kızları tek tek pusuya düşürerek kaçırmaktadır. Kızlar korku ve panik ile etrafındakilere güvenmemeye başlamışlardır. Ancak katili yanıldığı bir nokta vardır. Öğrenciler bu katilden korkmuyor tam tersine başlattığı savaşı bitirmek adına harekete geçmektedirler.

7. The Call

911 Acil Yardım hattın çalışan Jordan, oldukça gelen ilginç bir telefonla hayatının en büyük çağrısına kulak verir. Genç bir kız onu arayarak evde bir katil olduğunu ve çok korktuğunu söyler. Jordan tüm ekipleri seferber etmeye çalışırken hatta kalarak kızı korumak ister. Çevresindekiler her ne kadar bu süreci anlatsa da Jordan’ ı dinlememektedir. Genç kızı kurtaramayan Jordan büyük bir şok geçirir. Geçen bu sürenin ardından yeni bir çağrı sisteme düşer. Jordan bu kızı kurtarabilmek adına elinden gelen tüm çabayı sarf eder. Bu yapım seri katil filmleri 2020 listesinde içerdiği gerilim dolu dakikalar sayesinde akıllarda yer edinecektir.

8. Sapık

En iyi seri katil filmleri 2020 arasında yer alan bu yapım, yayınlandığı andan itibaren izleyiciler tarafından tam not almayı başarmıştır. Marion zengin bir adamdan para alarak ortadan kaybolur. Polisleri peşine takmasının ardından başka biri daha onu takip etmektedir. Sevgilisi ile kaçmayı planlayan Marion otele giderek bir gece konaklar. Ancak otelin içerisinde bir takı garip olaylarda yaşanmaktadır. Seri katil filmleri netflix kategorisinde yer alan bu yapım, gerilim ve aksiyon sahneleri ile oldukça fazlasıyla dikkat çekmektedir.

9. Ölümcül Takip

Seri katil filmleri Kore yapımı olan bu eser, günümüzde de hala popülerliğini korumaktadır. Hayatında sadece paraya yer veren Joong, kadın pazarlaması da yapmaktadır. Eski polis memuru olmasının yanı sıra sektörün içerisinde yer alan bu adam için her şey dört dörtlük ilerlemektedir. Ancak çalıştırdığı kızların aniden ortadan kaybolması ile işler bir anda karışır. Durumu çözmek adına harekete geçem Joong için tehlikeli bir serüven başlamaktadır.

10. Sahtekâr

Seri katil filmleri öneri listesinde yer alan bu yapım, ilginç senaryosu ile oldukça dikkat çekmektedir. Telefon operatörü olarak çalışan anne oğlu ile vedalaşarak işe gider. Akşam eve döndüğümde is oğlunu bulamaz. Telaşa kapılan anne oğlunu aramak adına her yolu denese bir türlü sonuca ulaşamamaktadır. Yıllar sonrasında oğlu olduğunu iddia eden bir adam annenin kapsına gelir. Aradan geçen uzun zamandan sonra anne her ne kadar oğlu olmadığını hissetse de genç adamı evine alır.

Yorum yapın