Para Kazandıran Uygulamalar ve Oyunlar Listesi

Birçok kişinin günlük hayatta kullandığı uygulamalar ve oynadığı oyunlar kimi zaman kişilere para da kazandırmaktadır. Eğlenirken aynı zamanda da para kazandıran oyunlar sayesinde birçok kişi kazanç elde etmektedir. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz para kazandıran uygulamalar ve oyunlar listesi…

1) Letgo

Uygulama insanların kullandığı eşyaların ikinci el olarak satıldığı bir uygulama olarak bilinmektedir. Birçok işletme de mallarını bu site üzerinden kurumsal bir isim altında satmaktadır. Eskiden kullanılan birçok ürün bir süre sonrasında bir kenara koyulup artık gözden düşmektedir. Letgo sayesinde insanlar fazladan gelir sağlayarak kullanmadıkları eşyaları maddi olarak değerlendirmektedir. Para kazandıran uygulamalar arasında Letgo ilk sırada yer alarak birçok insanın maddi kazanç elde etmesine olanak sağlamaktadır. Bireylerle mesajlaşarak pazarlık yapılabildiği ve anlaşma sağlanabildiği uygulama sayesinde insanlar buluşarak alışverişlerini gerçekleştirebilmektedir.

2) Bounty

Bounty uygulaması Türk girişimciler tarafından ortaya çıkartılmış bir programdır. Akıllı telefonlar üzerinden para kazandıran uygulama kullanıcılara 25.000e kadar ödeme sağlayabilmektedir. Uygulamadan para kazanmak ise haritalarda yer alan bazı görevler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Haritada yer alan 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 liralık görevler tamamlandığı takdirde para anında hesapta olmaktadır. 1 milyon dolarlık yatırım alan uygulama birçok öğrenci ve işsiz kişiler için maddi gelir sağlamaktadır. Yapılan işler doğrultusunda ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

3) Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)

Dünya üzerindeki birçok kişi ile aynı savaş alanında yer alınabildiği PUBG isimli oyunda elde edilen silah kaplamaları, üst rütbeler sayesinde bir süre sonra hesabı başka kullanıcılara belli bir ücret karşılığında devretme yoluyla maddi kazanç sağlanabilmektedir. Oyun genel olarak hayatta kalma oyunu olsa da içeriğinde yer alan silahlar, araçlar, çantalar ve kasklar bazı özel renklerle ve desenlerle süslenmektedir. Bu desenler ve kaplamalar özel oluşumlardan meydana gelerek maddi bir gelir kaynağı elde etmeye yöneliktir. Para kazandıran oyunlar arasında ilk sırada yer alan Playerunknown’s Battlegrounds dünya üzerinde son 2 yıldır oldukça fazla oynanmaktadır.

4) Counter Strike Global Offensive

Bir üst maddede bahsedilen PUBG gibi bir savaş oyunu olan Counter Strike Global Offensive dünya üzerinde birçok farklı kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. İki farklı takımdan meydana gelen oyunda asıl hedef diğer takımdan daha fazla adam öldürmek ve daha çok raunt kazanmaktır. En çok para kazandıran oyunlar arasında yer alan CSGO, yine tıpkı PUBG’de olduğu gibi silah kaplamaları ve üst rütbeler ile hesabı satarken maddi olarak kazanç elde etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran Oyunlar

5) Hadi

Uygulama sizlere belirli saatler içerisinde sormuş olduğu zekâ ve mantık soruları ile para kazandırmaktadır. Türkiye menşeine sahip olan uygulama bir sunucu tarafından yönlendirilmektedir. Para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Hadi soruları bildikçe sizi bir üst tura taşımaktadır. Gün içerisinde belirli bir ödül dağıtımı yapan uygulama son soruyu bilen kişiler arasında paylaştırılmaktadır. Bakiyenizde en az 20 lira olması durumunda parayı çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

6) Foap

Foap uygulaması çektiğiniz fotoğrafların satılması ile sizi maddi bir kazanç sağlamaktadır. Uygulama sayesinde keyifle çektiğiniz ve detaylı şekilde düzenleme şansı bulabileceğiniz fotoğraflarınızı internet üzerinden satabilirsiniz. Diğer uygulamalar arasında para kazandıran uygulama olarak daha az gelir sağlasa da birçok kişi tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

7) League of Legends

Mitolojik karakterlerin ve fantastik yaratıkların yer aldığı oyun bir tür strateji oyunudur. Online olarak oynanabilen oyunda diğer karakterle mücadele edilmektedir. Takımlar halinde mücadele edilen oyunda farklı karakterlerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Karakterlerin sahip oldukları kıyafetler, kılıçlar ve niteliklerin yüksek oluşu hesabı satmak istediğinizde size daha büyük avantaj sağlayacaktır. Para kazanılan oyun arasında yıllardır önemli bir konuma sahiptir.

8) AirBnb

AİrBnb uygulaması genel olarak evinizin kullanmadığınız bir odasını veya bir yere gideceğiniz zaman evinizi kısa süreli olarak kiraya verebildiğiniz bir altyapıya sahiptir. Ortak alanların kiraya verilen kişilerle birlikte kullanılabildiği gibi dilendiği takdirde evin bazı yerlerinin kullanılması da yasaklanmaktadır. Kaliteli bir içeriğe sahip olan AirBnb fiyat olarak sizlere ek bir gelir sağlamaktadır. Başka bir şehirden bulunduğunuz yere kısa süreliğine gelmek isteyen kişilerin daha çok tercih ettiği uygulama sayesinde kişilerle pazarlık yaparak anlaşmaya varıldığı takdirde hatırı sayılır bir ücret kazanabilirsiniz.

9) Pay Day 2

Pay Day 2 oyunu bir önceki sürümündeki gibi genel olarak banka soymak üzerine kurulu bir oyundur. Oyundan para kazanmak ise elde edilen silah kaplamaları ve oyundan bulunabilecek kasaların içeriğinden çıkan özel nitelikli ürünler sayesinde olmaktadır. Ünlü oyun platformu Steam üzerinden bu ürünler satışa çıkarılabilmektedir. Satışa çıkarılan ürünler alıcı buldukları takdirde sizle iletişime geçerek pazarlık yapabilir ve ürünü sizden satın alabilir.

10) Twitch

Genel olarak video yayını yaparak para kazanma yöntemi olarak özetlenebilir. Dünyada birçok Twitch yayıncısı yer almakta ve bu yayınlar sayesinde ciddi bir gelir elde etmektedir. Oyun videoları yayınlayarak veya izleyenleriyle sohbet ederek maddi gelir kazanmaktadırlar.

Yorum yapın