En İyi Girişimcilik Konulu 10 Kitap

İş hayatında başarılı bir yolda ilerlemek adına girişimcilik kitapları, büyük bir ilgi ile okunmaktadır. Biz de sizler için en çok okunan girişimcilik kitaplarını araştırdık ve bir liste haline getirdik. İşte en iyi girişimcilik kitapları listemiz…

1. Mutluluk Dağıtmak- Tony Hsieh

En iyi girişimcilik kitapları arasında yer alan Mutluluk Dağıtmak, okuyucular tarafından kitap önerileri arasında yer almaktadır. Sadece hayatınıza değil aynı zamanda tutkularınıza göre de şekillenmektedir. Hayallerini gerçekleştirmek, kişisel gelişimlerinizi daha da ilerletmek adına oldukça etkili kitaplar arasında yer almaktadır. Girişimcilik kitapları çoğu zaman iş hayatı üzerine de anlatılsa kişisel özgüveninizin gelişmesi adına çok büyük etkenlerden bir tanesi olmaktadır. Açık, sade ve samimi bir üslupla yazılan bu kitap, karşıda biri ile konuşuyor hissi yaratmaktadır.

2. Başarılı Olmak Bir Tercihtir- Rick Pitino

Hayatta karşılaştığımız birçok insan başarılı bir birey olabilmek adına fazlasıyla çalışmaktadır. Gerekilen çabanın yanı sıra özgüven ve belirli püf noktaları bilmek size başarı yolunda büyük katkı sağlamaktadır. Okunması gereken girişimcilik kitapları arasında yer alan Başarılı Olmak Bir Tercihtir, ilerlemek istediğiniz bu yolda size bir öğretmen edasıyla yaklaşmaktadır. Okuyucuları tarafından oldukça beğenilen bu kitap, başarının temellerini nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatan girişimcilik kitaplarından yalnızca bir tanesidir.

3. İknanın Psikolojisi- Robert Cialdini

İkna etme süreci oldukça geniş bir yelpazeye açılmaktadır. Bununla beraber hayatın her alanında yol gösterici kitaplar arasında yer alan İknanın Psikolojisi, dünyada büyük bir okur derecesine ulaşmıştır. Bunun yanı sıra en çok satan girişimcilik kitapları listesinde ise zirve isimler arasında yer almaktadır. İkna etmenin tüm sürecini açık ve yalın bir dille anlatan bu kitap yaşamın her alanında oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

4. Sil Baştan- David H. Hansson, Jason Fried

Girişimcilik kitap önerileri arasında yer alan Sil Baştan, şirket kurmak üzerine çaba sarf edenler için yazılmıştır. Girişimcilik, başarı, yönetici ve daha birçok alan da doğru, etkin bir yol izlemeleri açısından fazlasıyla donanımlı bir kitaptır. Birçok insana hitap etmenin yanı sıra şirket kurma hayali olmayan bireylerin bile aklında bir takım düşünceler oluşturmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra iş ilişkileri hakkında oldukça geniş bilgilere de yer vermektedir.

5. Büyük Değişim Çağında Yönetim- Peter Drucker

En çok okunan girişimcilik kitapları anketinden birçok şirket tarafından listeye eklenen isimler arasında yer almaktadır. İş hayatında, değişen teknoloji de ve birçok alanda doğru yol gösterici olarak da bilinmektedir. Sade ve anlaşılır bir dil kullanımının yanı sıra iş hayatına dair püf noktalar ile okuyuculara bilgi vermektedir. Girişimci kitapları arasında oldukça önemli bir yere sahip bu eser, hala ilgi ve dikkatle okunmaktadır.

6. Akıldışı Ama Öngörülebilir- Dan Ariely

Okuması gereken girişimcilik kitapları arasında yer alan bu eser, uzun bir süre listelerde zirveyi kimselere bırakmamıştır. Karar verirken hangi adımları izlenmesi gerektiğine, metafizik konularına bir miktar değinen Dan Ariely, oldukça farklı analizleri ile okuyucuları etkisi altına almaktadır. Hayatın her alanında sıkça karşılaşılan olayları benimseme, sağlıklı çözüm yollarına kavuşturmak adına önerilen girişimcilik kitapları arasında yer almaktadır. Akıl yürütme becerileri ile beraber hayatımızın her alanında kullanılması gereken düşünceleri açık bir dille anlatmaktadır.

7. Neden Satın Alırız?- Paco Underhill

Hayatın her alanında yer edinen çeşitli sektörlerde insanlar ihtiyaçlarını temin etmek adına alışveriş işlemi gerçekleştirmektedir. Tam da bu noktada girişimcilik kitap önerileri arasında ilk olarak sunulan eserlerden bir tanesi de Neden Satın Alırız? Olmaktadır. Ancak birçok insan çevresinde yer alan mağazaların her detayını inceleseydi durum farklılaşabilirdi. Farklı bir açı ile yaklaşan bu kitap yalın ve sade kullanımı ile kullanıcılarından tam not almayı başarmıştır.

8. Büyüleme- Guy Kawasaki

Büyüleme kelime anlamını araştırırken farklı bir açıdan değerlendiren yazar, açık anlatımı sayesinde okuyucularına oldukça pratik bilgiler vermektedir. Bununla beraber yaşamın her alanında iletişim halinde olan insanları düşünceleri benimsetmek, güvenirliği kazanmak adına birçok yola başvurulmaktadır. İşte bu eser izlenmesi gereken yolları, hayata dair püf noktaları ele almaktadır. En iyi girişimci kitapları arasında uzun bir süre akıllarda yer edinecektir.

9. Outliers( Bazı İnsanlar Neden Başarılı Olur? )- Malcolm Gladwell

Başarılı birçok insanın nasıl bir yol izledikleri merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Hırslı ve çabanın yanı sıra bu alanda ne kadar bir süre kendini geliştirdikleri ya da ne üzerine durdukları ise bu sorulardan bir tanesidir. Yazar tam da bu noktada başarı hikâyesinin aslında farklı bir yüzünü anlatmaktadır. En iyi girişimcilik kitapları arasında yer alan bu eser, okuyucular tarafından oldukça büyük bir beğeni kazanmaktadır.

10. Networking-  Ertuğrul Belen

Teknolojinin ilerlemesi ile girişimcilik kitapları özetleri hakkında birçok bilgi sağlanmaktadır. Bu kısa kitap özetleri sayesinde satın almak istediğiniz kitap hakkında ön bilgi vermektedir. İşte en çok araştırılan eserlerden bir tanesi olan Networking, okuyucular tarafından tam not almayı başarmıştır. Türk girişimcilik kitapları denilince akla ilk gelen isimlerden bir tanesidir. Girişimcilik alanına dair bütün püf noktaları anlatan, yol gösteren aynı zamanda iş ilişkilerini de sağlıklı bir hale çeviren kitaplar arasında yer almaktadır.

Yorum yapın